Bestsellery

Termopres Standard 160
  • Termopres Standard 160
  • wulkanizator do opon

Termopres

7 120,00 zł

Termopres / wulkanizator Standard 160

Ilość
Brak w magazynie

Urządzenie do naprawy uszkodzeń opon diagonalnych i radialnych wszystkich typów i rozmiarów. Pozwala na naprawę opon na czole, barkach i bokach, a także naprawę dętek i wymianę zaworów. Urządzenie posiada kompensację ciśnienia, stabilizację temperatury oraz timer do regulacji czasu utwardzania.

Jak działa termopres ?

Zamontuj prasę termotransferową

Aby uzyskać prawidłowy docisk, prasę należy zamontować na środku uszkodzonego obszaru. W tym celu pomocne jest narysowanie kredą układu współrzędnych, którego przecięcie wskaże środek uszkodzenia.

Worek ciśnieniowy zawiera cząstki aluminium o dobrej przewodności cieplnej. Stosujemy je, gdy dolna lub górna płyta grzewcza nie dociska równomiernie na całej powierzchni uszkodzenia ze względu na kształt lub powierzchnię opony.

Zastosowanie worka rozprowadza ciepło równomiernie po całej naprawianej powierzchni, a tuleja zaciskowa jest równomiernie obciążona Uwaga: Worek powinien być uformowany w oponie lub na oponie tak, aby płyta grzewcza całkowicie ją zamykała. Płyta aluminiowa - Jeżeli płyta grzewcza i worek z drobinami nie pokrywają całego uszkodzonego obszaru, musimy włożyć między oponę a worek z cząsteczkami aluminiową płytkę, która bardzo skutecznie przekazuje ciepło na całej jej powierzchni.

UWAGA: Zawsze używaj wkładów workowych podczas naprawy opon dostawczych i ciężarowych. Dzięki temu uzyskujemy lepszy rozkład ciśnienia i temperatury.

Demontaż prasy termicznej

Po wulkanizacji należy zdemontować wulkanizator do opon  „gdy jest gorąca”. Procesu chłodzenia nie wolno przyspieszać wodą ani podobnymi odczynnikami. Rozpocznij kolejny krok po całkowitym ochłodzeniu opon Czasy nagrzewania obowiązują tylko dla oryginalnych materiałów TIP TOP. Przyjmuje się, że czas nagrzewania wynosi 4 minuty na każdy 1 mm przyrostu grubości gumy w miejscu naprawy. Używając podkładki dociskowej z peletami, dodaj 60 minut. Opony diagonalne rolnicze i terenowe z wysokim wzorem bieżnika nagrzewają się o 50% dłużej. UWAGA: Podane czasy obowiązują pod warunkiem, że temperatura otoczenia podczas konserwacji nie jest niższa niż + 5oC.

Dane techniczne :

  • Waga: 34 kg
  • Zasilanie: 230 V / 50 Hz
  • Pobór mocy: 540 W

TERM/STD

1 other product in the same category

chat Opinie (0)
Brak opinii klientów na ten moment.