Do czego jest wykorzystywana montażownica .

Do czego jest wykorzystywana montażownica .

Do czego służy montażownica do opon?

Montażownica to urządzenie wulkanizacyjne które służy do montażu i demontażu opon z obręczami stalowymi i aluminiowymi. Rodzaje montażownic można podzielić na obsługiwane koła:

·        montażownice do opon osobowych

·        montażownice do motocykli

·        montażownice ciężarowe

·        montażownice mobilne

Ponadto montażownice możemy podzielić automatyczne i półautomatyczne, ale te głównie są wykorzystywane do montażu opon motocyklowych. Budowa montażownic do kół w zasadzie jest wszędzie taka sama. Większość modeli montażownic posiada ramie odchylane do tyłu w celu łatwiejszego dostępu do koła, ale występują tez montażownice których ramię jest odchylane na bok.

Stół montażownicy również jest dostosowany do obsługiwanych kół i waha się od 4” -26”, w montażownicach ciężarowych 14’’- 56’’. Bardzo ważnym elementem w montażownicy jest zbijak opony a dokładniej ujmując jego siła – im mocniejszy tym lepiej. 

Montażownice mogą być wyposażone w szereg dodatkowych elementów, na przykład:

·        nakładki do wymiany kół motocyklowych

·        przystawkę do opon Run Flat do opon nisko profilowych

·        inflator

Montażownice do opon znajdują swoje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych w których jest prowadzona wymiana opon oraz i głównie w serwisach ogumienia, ale również w klubach motocyklowych i serwisach mobilnych. Obok montażownicy niezbędnym elementem do kompletnej obsługi opon jest wyważarka do kół oraz podnośnik samochodowy.

Opis montazownicy do opon

Zostaw odpowiedź